Zapewnienie bezpieczeństwa na morzu to łańcuch działań wszystkich współodpowiedzialnych za nie podmiotów: od tych stanowiących prawo, budujących statki, tworzących i serwisujących sprzęt ratunkowy, po instytucje i organy kontrolne oraz służby ratownicze - ta podstawowa zasada towarzyszy uczestnikom konferencji, która odbyła się dzisiaj w Szczecinie.

8 czerwca w Szczecinie odbyła się konferencja „Kluczowe aspekty wpływające na bezpieczeństwo ludzi na morzu. Od przepisów do praktyki”. To spotkanie użytkowników sprzętu ratunkowego, dystrybutorów, szkoleniowców i instytucji kontrolnych doprowadziło do wniosków, że dbanie o bezpieczeństwo to ciągły proces, w którym współpracuje wiele podmiotów.

- Zależy nam na promowaniu kompleksowego podejścia do zagadnień bezpieczeństwa na morzu. Chodzi przecież o życie ludzi. Często spotykamy się z sygnałami lekceważenia przepisów i braku powiązania działań jednego ogniwa z drugim. Przeszkoleni, rozsądni ludzie, nie poradzą sobie w warunkach katastrofy morskiej bez sprawnego sprzętu. A sprawny sprzęt, bez umiejących posługiwać się nim osób, życia nie uratuje. Bezpieczny statek, to także ochrona  interesów i reputacji armatorów  – podkreśla Piotr Kosicki, Prezes Zarządu Griffin Group S.A.

Katastrofy morskie wyzwalają usprawnienia i zmiany wymogów prawnych w systemach bezpieczeństwa. – Trzeba podejmować starania, aby mieć pewność, że z punktu widzenia bezpieczeństwa życia statek nadaje się do służby, do jakiej jest przeznaczony. Dzięki corocznym spotkaniom przedstawicieli świata gospodarki morskiej, IMO jest w stanie nadążać za postępem techniki w dziedzinie bezpieczeństwa życia i ochrony środowiska morskiego. Takim samym celom służy Ośrodek ds. IMO przy Polskim Rejestrze Statków S.A. - mówi Hanna Słąba, ekspert Ośrodka ds. IMO przy Polskim Rejestrze Statków.

Pierwszy element bezpieczeństwa na morzu, to prawo. To baza do działań. Kolejnym łańcuchem ogniwa bezpiecznego bytu na morzu jest profesjonalny serwis, który czyni sprzęt zdatnym do pełnienia swej ratunkowej funkcji. Na statku muszą być tratwy, łodzie, żurawiki, kombinezony ratunkowe przeglądane i certyfikowane raz w roku. Producenci sprzętu ratunkowego (ang. Life Saving Appliances LSA) wykorzystują najnowocześniejsze technologie, w których eliminuje się decyzyjność ludzi. - Nie zmienia to faktu, że procedurę ratunkową zawsze musi uruchomić świadomy i wyszkolony człowiek. Nawet jeśli odbywa się to jednym pociągnięciem za przysłowiowy sznurek. - podkreśla Jerzy Modzelewski, Wiceprezes Zarządu Griffin Group S.A.

Podczas konferencji przedstawiono serwisowe przykłady z życia wzięte - całe spektrum przypadków zaniedbań urządzeń i sprzętu, który w wypadku konieczności użycia kompletnie by nie zadziałał.

Kluczowym jest także szkolenie załogi w zakresie obsługi zainstalowanego na statku sprzętu ratowniczego. Zgodnie z przepisami szkolenie załóg jest obowiązkowe i odbywa się co 3 lata.

Platformy wiertnicze i morskie elektrownie wiatrowe w zakresie bezpieczeństwa wymagają dodatkowo stosownych zachowań w związku z wypadkami lotniczymi transportowanych helikopterami załóg. - Helikopter przy zanurzeniu w wodzie w bardzo szybkim tempie obraca się górą do dołu. Ludzkie zmysły przy tak szybkim obrocie tracą orientację. Szkolenia tego nie można odbyć w teorii. Trzeba umieć zlokalizować okno helikoptera, co po obrocie może już nie być takie oczywiste, następnie wypchnąć je, wydostać się ze środka, a dopiero na powierzchni otworzyć kamizelkę ratunkową. I tylko w takiej kolejności wolno działać. Uczymy tego zawsze praktycznie, jako jedyny ośrodek szkoleniowy w Polsce przy pomocy najnowocześniejszego symulatora HUET – model METS5. – mówi Artur Ambrożewicz, Dyrektor Generalny Centrum Szkoleniowego, pierwszego w Polsce ośrodka certyfikowanego przez OPITO.

Rozwój technologiczny pozwala na ciągłe udoskonalanie urządzeń i systemów za pomocą których, można ratować ludzkie życie. Mają one coraz mniejsze wymiary, są coraz bardziej powszechne a co za tym idzie ich cena jest coraz niższa. Systemy są coraz szybsze i dokładniejsze a każde ludzkie życie jest bezcenne.

Organizatorem konferencji, która odbyła się w hotelu Park w Szczecinie była firma Griffin Group Marine.

Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych. Zgoda na przetwarzanie danych osobowych.

Szanowni Państwo,

Spółka GRIFFIN GROUP SA MARINE sp.k. (dalej MARINE), realizując obowiązek informacyjny wynikający przepisów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych („RODO”), uprzejmie informuje o celach i zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych przez spółkę.

Administratorem podanych przez Panią/Pana danych osobowych jest spółka GRIFFIN GROUP SA MARINE sp.k. Może Pani/Pan się z nami skontaktować: wysyłając e-mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pisząc na adres naszej siedziby.

Pani/Pana dane zostały nam przekazane przez Panią/Pana w ramach naszej dotychczasowej współpracy handlowej, a w przyszłości będziemy dane pozyskiwać w wyniku przekazania nam ich poprzez formularz  kontaktowy. Dane, które przetwarzamy to: imię i nazwisko, adres zamieszkania, PESEL, adres poczty e-mail.

Po ich Pani/Pana dane osobowe przetwarzamy w celu zawarcia i wykonania umowy oraz realizacji rozliczeń finansowych, dochodzenia roszczeń oraz w celu marketingu bezpośredniego naszych produktów i usług. W tym przypadku podstawą prawną przetwarzania danych jest prawnie uzasadniony interes administratora (artykuł 6 ust. 1 lit. a) oraz f) RODO).

Pani/Pana dane osobowe mogą być przekazane podmiotom, którym muszą zostać udostępnione dane na podstawie przepisów prawa, a także podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, w tym: naszym spółkom powiązanym, dostawcom usług IT, firmom kurierskim, a także podmiotom przetwarzającym w celu windykacji należności – przy czym podmioty te będą przetwarzać dane na podstawie zawartej z nami umowy i wyłącznie w zakresie, w jakim zostanie wydane im polecenie.

Nie przekazujemy Pani/Pana danych osobowych poza Europejski Obszar Gospodarczy. Pani/Pana dane nie będą profilowane, ani przetwarzane automatycznie.

Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane do momentu przedawnienia roszczeń z tytułu umowy lub do momentu wygaśnięcia obowiązku przechowywania danych osobowych wynikającego z przepisów prawa, w szczególności obowiązku przechowywania dokumentów księgowych dotyczących umowy oraz obowiązków podatkowych.

Zawsze może Pani/Pan poprosić nas o dostęp do swoich danych osobowych. Może Pani/Pan również skorzystać z prawa żądania sprostowania swoich danych, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. W zakresie, w jakim przetwarzamy Pani/Pana dane w oparciu o prawnie uzasadniony interes administratora, przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych osobowych. W zakresie, w jakim przetwarzamy dane osobowe na podstawie Pani/Pana zgody ma Pani/Pan prawo jej wycofania w dowolnym momencie; wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonaliśmy na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych. W celu skorzystania z powyższych praw należy skontaktować się pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest konieczne do zawarcia i wykonania umowy.

 

W imieniu spółki:

Komplementariusz GRIFFIN GROUP SA

 

Smartfind G8 AIS - najnowszy i najbogatszy model radiopławy 406MHz McMurdo dla żeglarzy (z GPS i AIS) dostępny w super cenie!

Nowość z roku 2017, następca serii E5/G5. „Cztery w jednym” czyli pierwsza na świecie radiopława wyposażona w wielokanałowy odbiornik GNSS (GPS+Galileo+Glonass) emitująca jednocześnie sygnały 406MHz, 121.5MHz oraz AIS i kompatybilna z (budowanym aktualnie) systemem poszukiwawczym nowej generacji MEOSAR. A wszystko po to, aby skrócić czas dotarcia ratowników do robitków do absolutnego minimum. Ten wielokrotnie nagradzany produkt charakteryzują elastyczność i kilka jednoczesnych kanałów śledzenia, co jest odpowiedzią na sygnalizowane od dawna oczekiwania żeglarzy i motorowodniaków. Doskonała kombinacja światowego zasięgu systemu Cospas-Sarsat (406 MHz) oraz możliwości lokalizacyjnych systemu AIS z GPS. Bateria ważna 10 lat!

 

Cena brutto (wraz z pierwszym programowaniem): 2 459 zł

Polecamy!!!

Już od czwartku do niedzieli zapraszamy na nasze stoisko podczas targów Wiatr i Woda w Warszawie.

30. edycja Targów WIATR i WODA tradycyjnie trwać będzie 4 dni – od 8 do 11 marca 2018 roku.
8 marca, w godz. 11.00-17.00
9 marca, w godz. 10.00-18.00
10 marca, w godz. 10.00-18.00
11 marca, w godz. 10.00-16.00

Centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14

GRIFFIN GROUP S.A. MARINE SP.K. stoisko nr 206A

Zaskocz sprzedawcę pytaniem o "gorącą ofertę"! Najpopularniejsze silniki zaburtowe są dostępne w rewelacyjnych cenach!

Zapraszamy do salonu Yamaha w Gdyni przy ul. Łużyckiej 2A

Strona 1 z 10